Poziv Sekcije za primarno pediatrijo ob epidemiji Covid-19 (15.3.2020, 10:27)

Slovenski pediatri pozivamo vse prebivalce Slovenije, še posebno pa starše vseh otrok in mladostnike, da zaradi hitrega širjenja okužb z virusom covid-19 v naslednjih tednih skrbno spremljajo javna opozorila s strani države in se dosledno držijo vseh podanih navodil. Otroci in mladostniki omenjeno bolezen večinoma prebolevajo v blažji obliki, vendar zaradi tega tudi pomembno prispevajo k širjenju virusa v družbi. Ravno zaradi tega je v trenutni situaciji najpomembnejše, da so otroci in mladostniki za nekaj tednov izključeni ne samo iz vrtcev, šol in fakultet ampak tudi  iz vseh oblik druženja ali skupinskih  športnih in drugih aktivnosti. Zato … Nadaljujte z branjem Poziv Sekcije za primarno pediatrijo ob epidemiji Covid-19 (15.3.2020, 10:27)